Dziecko mówiące poprawnie

Korzyści

1

Uczestnicy utrwalą etapy rozwoju mowy małego dziecka, zgodnie z założeniami psychologii rozwojowej

2

Zrozumieją czym jest mowa komunikacyjna i co ma wpływ na jej rozwój

3

Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób aktywizować czynności psychiczne dziecka, by pobudzić jego mózg do wypowiadania się

4

Poznają praktyczne metody wspierania rozwoju dziecka w zakresie wspierania kompetencji językowych

Opis

W trakcie szkolenia zostaną omówione zagadnienia z zakresu psychologii rozwojowej małego dziecka w obszarze mowy. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób należy komunikować się z dziećmi, by rozwój mowy przebiegał harmonijnie oraz jakie trudności w rozwoju mowy powinny być konsultowane z logopedą, psychologiem lub rehabilitantem (związek rozwoju fizycznego z rozwojem aparatu artykulacyjnego). Zostaną przedstawione praktyczne ćwiczenia do stosowania z dziećmi w trakcie codziennych zajęć oraz podczas pracy indywidualnej, mające na celu wsparcie rozwoju mowy dziecka.

Program szkolenia

  • Etapy rozwoju mowy dziecka na podstawie psychologii rozwojowej - co powinno powiedzieć, a co powinno rozumieć dziecko w wieku 3-4-5- lat (rozwój słownika biernego i czynnego).
  • Mowa komunikatywna (mowa społeczna) czym jest? Omówienie od czego zależy poprawny rozwój mowy komunikatywnej i jak ten rozwój odnosi się do rozwoju społecznego i emocjonalnego małego dziecka.
  • Aktywizacja czynności psychicznych dziecka, pobudzających do wypowiedzi - czy rozwój technologii cyfrowych sprzyja czy zakłóca rozwój czynności psychicznych dzieci, jakie pomoce dydaktyczne i zabawki wspierają rozwój psychiczny dziecka i zachęcają do rozmów. Zostaną omówione także sposoby korygowania niewłaściwego budowania wypowiedzi przez dzieci.
  • Kompetencja językowa i komunikacyjna – praktyczne metody wspierania rozwoju - przykłady zabaw (także logopedycznych) oraz zabaw do polecenia rodzicom, które sprzyjają rozwojowi mowy komunikatywnej, w tym budowaniu wypowiedzi poprawnych pod względem gramatycznym.

Zarejestruj się, a uzyskasz dostęp do profilu swojej placówki w naszym systemie. Dostęp do faktur, listy pracowników oraz materiałów ze szkoleń.

Polecane szkolenia dla rady pedagogicznej

MASZ PYTANIE ZWIĄZANE Z TYM SZKOLENIEM?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu

Poznaj nasze serwisy zewnętrzne

Baza nauczycieli

Społeczna inicjatywa
Grupy Eko-Tur

dowiedz się więcej
Edurada

Portal dla
zaangażowanych
w edukację
- dla pasjonatów
nauki i rozwoju

dowiedz się więcej
Primopsyche

Niepubliczna poradnia
psychologiczno
- pedagogiczna

dowiedz się więcej
Wydawnictwo promienistych

Wydaliśmy pierwszą książkę, poradnik
Co robić, gdy rozmowa staje się niemożliwa.

dowiedz się więcej

Śledź nas