Podatkowy zawrót głowy - "Polski Ład"- zmiana naliczania wynagrodzeń pracowników oświaty czy rewolucja podatkowa? Jak przygotować się do zmian od 10 marca 2022 roku.

Korzyści

1

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom w sposób teoretyczny i praktyczny podstawowej wiedzy i zasad mających wpływ na prawidłową organizację działów kadr oraz pionów księgowych naliczających wynagrodzenia.

2

Zaprezentowane zostaną zmiany oraz pokazane będą rozwiązania praktyczne naliczania wynagrodzeń i stosowania nowych przepisów podatkowych

Opis

Omówione zostaną obowiązki płatnika, obowiązki podatnika jakie wynikają z podstawy prawnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. Zostanie zwrócona uwaga na konieczność dostosowania oprogramowań płacowych do wymogów ustawy regulującej zmiany w podatkach tzw. "Polski Ład" Omówione zostaną dobre praktyki, rola i zadania oraz odpowiedzialność kierowników jednostek w zakresie funkcjonowania nowej podstawy prawnej. Omówione zostaną bardzo szczegółowo zmiany w naliczaniu wynagrodzeń. Pokazane będą skutki nowych uregulowań prawnych oraz omówione zostaną obowiązki płatnika i podatnika i jaki wpływ mają na rozliczenie roczne podatnika.

Program szkolenia

  • Polski Ład-założenia ogólne.
  • Zmiany w progu podatkowym i kwocie wolnej.
  • Likwidacja odliczeń składki zdrowotnej.
  • Ulga dla klasy średniej.
  • Zmiany rozliczania wynagrodzeń.
  • Obowiązki płatników przy zaliczkach.
  • Rozporządzenie z dnia 7 stycznia 2022 r.w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych
  • Zmiana ustawy od 10 marca 2022 r.
  • Propozycje zmian ustawy od 01 lipca 2022 r.- Podatkowy zawrót głowy-Jak będzie wyglądało moje rozliczenie roczne za 2022 rok.

Polecane szkolenia dla rady pedagogicznej

MASZ PYTANIE ZWIĄZANE Z TYM SZKOLENIEM?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu

Poznaj nasze serwisy zewnętrzne

Baza nauczycieli

Społeczna inicjatywa
Grupy Eko-Tur

dowiedz się więcej
Edurada

Portal dla
zaangażowanych
w edukację
- dla pasjonatów
nauki i rozwoju

dowiedz się więcej
Primopsyche

Niepubliczna poradnia
psychologiczno
- pedagogiczna

dowiedz się więcej
Wydawnictwo promienistych

Wydaliśmy pierwszą książkę, poradnik
Co robić, gdy rozmowa staje się niemożliwa.

dowiedz się więcej

Śledź nas