Zadania dyrektora szkoły, w związku z podsumowaniem półrocza pracy szkoły realizującej zadania w warunkach epidemicznych

Korzyści

1

Podstawy prawne podsumowania półrocznego pracy szkoły z uwzględnieniem zmian przepisów wynikających ze stanu epidemii.

2

Przygotowanie do półrocznego podsumowującego zebrania rady pedagogicznej

3

Przypomnienie obszarów półrocznego podsumowania pracy szkoły.

4

Przedstawienie wzorów dokumentów niezbędnych do podsumowania pracy szkoły z uwzględnieniem zagadnień związanych z pandemią.

5

Podsumowanie nadzoru pedagogicznego w pierwszym półroczu - formułowanie wniosków i rekomendacji do dalszej pracy

Opis

W związku z panującą pandemią COVID-19 w bieżącym roku szkolnym, szkoły funkcjonują w oparciu o często i szybko zmieniające się przepisy prawa. Dlatego też zbliżające się podsumowanie półrocza będzie dużym wyzwaniem dla dyrektorów szkół, bowiem przyszło im zarządzać szkołami w niecodziennych warunkach pracy. Jest więc oczywistym, że tegoroczne podsumowanie półrocza może wymagać więcej pracy niż zwykle. Co ważne, w ocenie efektów półrocznej pracy należy również uwzględnić stopień realizacji zadań wynikających z priorytetów MEN ale również specyfikę pracy szkoły w tym okresie a więc również formuły pracy w jakich szkoły od pierwszego września już pracowały między innymi nauczanie hybrydowe i zdalne. Podczas szkolenia podpowiadamy, jakie obszary funkcjonowania szkoły należy podsumować i w jaki sposób tego dokonać mając na uwadze specyfikę pracy szkół w tym okresie.  

Program szkolenia

  • Przepisy prawa oświatowego odnoszące się do czynności związanych z podsumowaniem półrocza pracy szkoły z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej.
  • Obowiązki dyrektora szkoły w zakresie przygotowanie i prowadzenia półrocznego podsumowującego zebrania rady pedagogicznej.
  • Obszary funkcjonowania szkoły, które należy uwzględnić w podsumowaniu półrocza.
  • Formułowanie wniosków i rekomendacji do dalszej pracy z uwzględnieniem wyników podsumowania, wniosków z nadzoru oraz aktualnej sytuacji zagrożenie epidemiologicznego
  • Konstruowanie sprawozdania z nadzoru pedagogicznego z uwzględnieniem różnych form pracy szkoły w okresie ograniczenia jej funkcjonowania.

Polecane szkolenia dla rady pedagogicznej

MASZ PYTANIE ZWIĄZANE Z TYM SZKOLENIEM?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu

Poznaj nasze serwisy zewnętrzne

Baza nauczycieli

Społeczna inicjatywa
Grupy Eko-Tur

dowiedz się więcej
Edurada

Portal dla
zaangażowanych
w edukację
- dla pasjonatów
nauki i rozwoju

dowiedz się więcej
Primopsyche

Niepubliczna poradnia
psychologiczno
- pedagogiczna

dowiedz się więcej
Wydawnictwo promienistych

Już wkrótce

Śledź nas