Jak przygotować szkołę na powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego. Procedury i prawo wewnątrzszkolne w tym zakresie

Korzyści

1

Przedstawienie podstaw prawnych regulujących funkcjonowanie szkół w zakresie klas I-III po powrocie do nauczania stacjonarnego zgodnie z wytycznymi sanitarnymi w okresie pandemii COVID-19.

2

Przedstawienie zasad organizacji pracy szkoły w klasach I-III obowiązujące od 18 stycznia 2021r..

3

Uporządkowanie prawa wewnątrzszkolnego w związku z powrotem dzieci do nauczania stacjonarnego.

4

Zapoznanie z zadaniami dyrektora i nauczycieli podczas pracy szkoły w reżimie sanitarnym oraz stworzenie wewnętrznych procedur bezpieczeństwa związanych powrotem do nauczania stacjonarnego uczniów klas I-III od 18 stycznia 2021r.

Opis

18 stycznia 2021 r. do nauki stacjonarnej powracają klasy I- III. Wszyscy zobowiązani jesteśmy do opracowania stosownych procedur zapewniających bezpieczeństwo wychowankom i pracownikom przebywających na terenie szkoły. Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Zdrowia przygotował już wytyczne, które pozwolą – na przygotowanie tych procedur oraz właściwych regulaminów. Dyrektorzy będą mogli m.in. elastycznie wprowadzić mieszany (hybrydowy) model kształcenia. Jak to zrobić? Jakie procedury zastosować? Jak sprawnie i zgodnie z prawem zmienić tryb nauczania online na nauczanie stacjonarnego? Podczas naszego szkolenia otrzymacie Państwo wyczerpujące odpowiedzi na powyższe pytania. Wyposażymy Was również w przykładowe wzory dokumentów w oparciu o które proces powrotu dzieci do szkoły będzie zgodny z prawem i bezpieczny.

Program szkolenia

  • Analiza przepisów prawa regulujących funkcjonowanie placówek oświatowych obowiązujących od 18 stycznia 2021r.
  • Analiza Wytycznych GIS i MZ dla klas I- III związku z powrotem tych klas do nauczania stacjonarnego.
  • Praca szkoły w trybie stacjonarnym – funkcjonowanie klas I- III, grup świetlicowych, konsultacji dla klas najstarszych oraz osób, które nie mają w domu warunków do nauki zdalnej.
  • Przedstawienie strategii zarządzania szkołą wraz z procedurami bezpieczeństwa w czasie powrotu do nauczania w formie stacjonarnej.
  • Uporządkowanie aktów prawa wewnątrzszkolnego w związku z powrotem klas młodszych do nauczania stacjonarnego - procedury, regulaminy, statut szkoły.

Polecane szkolenia dla rady pedagogicznej

MASZ PYTANIE ZWIĄZANE Z TYM SZKOLENIEM?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu

Poznaj nasze serwisy zewnętrzne

Baza nauczycieli

Społeczna inicjatywa
Grupy Eko-Tur

dowiedz się więcej
Edurada

Portal dla
zaangażowanych
w edukację
- dla pasjonatów
nauki i rozwoju

dowiedz się więcej
Primopsyche

Niepubliczna poradnia
psychologiczno
- pedagogiczna

dowiedz się więcej
Wydawnictwo promienistych

Już wkrótce

Śledź nas