Podstawy kodowania i programowania bez komputera oraz tworzenia gier i zabaw w przedszkolu

Korzyści

1

Poznanie podstawowych pojęć i zagadnień z zakresu kodowania i programowania bez komputera, z którymi można zapoznać dzieci i wykorzystać je w zajęciach i zabawach w ramach edukacji matematycznej.

2

Poszerzenie umiejętności tworzenia sytuacji edukacyjnych rozbudzających naturalną ciekawość poznawczą dzieci, szczególnie w zakresie rozwijania kompetencji matematycznych i cyfrowych.

3

Poznanie różnorodnych gier i zabaw z elementami kodowania i programowania, rozwijających u dzieci umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania.

4

Doskonalenie umiejętności doboru materiałów do zabaw z kodowaniem oraz tworzenia własnych gier i zabaw.

5

Nabycie umiejętności wykorzystania w pracy z dziećmi wybranych zasobów cyfrowych do zabaw i zajęć z elementami kodowania i programowania.

Opis

Wprowadzając dzieci w świat kodowania i programowania, nie tylko kształcimy kompetencje matematyczne i cyfrowe, ale także inne kompetencje kluczowe. Podczas organizowania aktywności dla dzieci z elementami kodowania, z łatwością możemy wpleść w zajęcia elementy każdej innej edukacji: językowej, przyrodniczej, muzycznej, itd. Odpowiednio zaaranżowane działania pozytywnie wpływają na wczesne tworzenie się intuicyjnych pojęć z zakresu informatyki, rozwijają myślenie analityczne i logiczne, kształcą umiejętność podejmowania decyzji oraz pracy w zespole. Komputeryzacja, technologie cyfrowe, internet, gry, aplikacje oraz wiele innych nowości, wkroczyły w każdy aspekt naszego życia. Mając tego świadomość również przedszkola powinny przygotowywać dzieci do cyfrowej przyszłości, kształcić w nich umiejętności, które ułatwią i umożliwią im osiąganie sukcesów w tak szybko zmieniających się realiach. Szkolenie proponuje naukę podstaw kodowania i programowania bez użycia technologii, a bazuje na zajęciach ruchowych i zabawie. 

Program szkolenia

  • Kodowanie i programowanie w przedszkolu – podstawowe informacje, zalety i znaczenie dla wszechstronnego rozwoju dziecka.
  • Zasady tworzenia gier i zabaw uczących kodowania i programowania, w celu rozwijania kompetencji kluczowych u dzieci.
  • Dobór materiałów, elementów i pomocy do tworzenia gier i zabaw w kodowanie i programowanie.
  • Praktyczne pomysły na gry i zabawy z kodowaniem i programowaniem – przykłady - ćwiczenia.
  • Zasoby cyfrowe, źródła gier i zabaw do nauczania kodowania i programowania - ich wykorzystanie w pracy z dziećmi.

Polecane szkolenia dla rady pedagogicznej

MASZ PYTANIE ZWIĄZANE Z TYM SZKOLENIEM?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu

Poznaj nasze serwisy zewnętrzne

Baza nauczycieli

Społeczna inicjatywa
Grupy Eko-Tur

dowiedz się więcej
Edurada

Portal dla
zaangażowanych
w edukację
- dla pasjonatów
nauki i rozwoju

dowiedz się więcej
Primopsyche

Niepubliczna poradnia
psychologiczno
- pedagogiczna

dowiedz się więcej
Wydawnictwo promienistych

Już wkrótce

Śledź nas