Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – jako idea rozwoju umiejętności umiejętności kluczowych, podstawowych, przekrojowych i zawodowych u dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Korzyści

1

Uczestnicy znają ideę i cele wdrażania Zintegrowanej Strategii Umiejętności.

2

Potrafią zaplanować oraz skutecznie wdrażać założenia Zintegrowanej Strategii Umiejętności w swoich szkołach.

3

Znają i rozumieją priorytety i kierunki działań w zakresie kształtowania i rozwoju umiejętności podstawowych, przekrojowych i zawodowych.

4

Umiejętnie monitorują proces wdrażania Zintegrowanej Strategii Umiejętności.

5

Dokumentują działania związane z wdrażaniem strategii.

Opis

 31 grudnia 2021 r. została przyjęta przez Radę Ministrów uchwała nr 195/2020 w sprawie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. Czym jest ta strategia? Jakie są jej założenia i w jaki celu ma być wdrażana? I szczególnie ważne dla szkół pytanie - w jaki sposób skutecznie prowadzić proces wdrożenia powyższej strategi w naszych szkołach? Na te i wiele innych pytań związanych z wdrażaniem Zintegrowanej Strategii Umiejętności dostaniecie Państwo odpowiedź podczas naszego szkolenia. Podzielimy się również z Państwem przykładowymi wzorami dokumentów niezbędnych podczas wdrażania ZSU. Szczegółowo omówimy priorytety i kierunki działań w zakresie kształtowania i rozwoju umiejętności podstawowych, przekrojowych i zawodowych oraz cały proces wdrażania i monitorowania Zintegrowanej Strategii Umiejętności na każdy etapie edukacyjnym. 

Program szkolenia

  • Idea i cele Zintegrowanej Strategii Umiejętności.
  • Podstawowe elementy tworzące Zintegrowaną Strategię Umiejętności -zasoby i zapotrzebowanie na umiejętności w przestrzeni społeczno-gospodarczej.
  • Planowanie oraz skuteczne wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności w szkołach w poszczególnych etapach edukacyjnych - szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.
  • Priorytety i kierunki działań w zakresie kształtowania i rozwoju szkoły skupiającej się na kształtowaniu umiejętności.
  • Monitorowanie procesu wdrażania Zintegrowanej Strategii Umiejętności w kształceniu w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
  • Dokumentowanie procesu realizacji zadań związanych ze Zintegrowaną Strategią Umiejętności.

Polecane szkolenia dla rady pedagogicznej

MASZ PYTANIE ZWIĄZANE Z TYM SZKOLENIEM?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu

Poznaj nasze serwisy zewnętrzne

Baza nauczycieli

Społeczna inicjatywa
Grupy Eko-Tur

dowiedz się więcej
Edurada

Portal dla
zaangażowanych
w edukację
- dla pasjonatów
nauki i rozwoju

dowiedz się więcej
Primopsyche

Niepubliczna poradnia
psychologiczno
- pedagogiczna

dowiedz się więcej
Wydawnictwo promienistych

Wydaliśmy pierwszą książkę, poradnik
Co robić, gdy rozmowa staje się niemożliwa.

dowiedz się więcej

Śledź nas