Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche Wydawnictwo

Zapisz się

Warunkiem uczestnictwa jest jak najszybsze przesłanie karty zgłoszenia. Poniższy formularz poprowadzi Cię krok po kroku przez proces rejestracji na szkolenie.

Zapisz się na szkolenie

Wprowadź dane potrzebne do rejestracji osób
i potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu.


Wpisz koniecznie nr telefonu komórkowego,
na który przed szkoleniem przyślemy SMS-em potwierdzenie czasu i miejsca szkolenia

Dalej Anuluj

Podsumowanie wprowadzonych danych.

Zapisz się Cofnij
Najczęściej wybierane pozycje

Online: Pedagog i psycholog we współczesnej edukacji- wyzwania w pandemicznych realiach

Kategoria: Szkolenia online dla pedagogów, psychologów, nauczycieli i dyrektorów


Opis szkolenia

Szkolni specjaliści zawsze odgrywali szczególną rolę w edukacji – od zwykłego wypełniania zdań zapisanych w prawie oświatowym, przez  współpracę z wszystkimi członkami społeczności szkolnej, po interwencje w rodzinie, opiece społecznej czy sądzie  a wszystko to w interesie uczniów – dzieci i młodzieży. Obecna trudna sytuacja wyznacza nowe, dodatkowe zadania – nigdzie nie opisane, często podejmowanie intuicyjne przez pedagoga i psychologa. Wsparcie emocjonalne jest niezbędne zarówno uczniom, jak i nauczycielom: praca nad trudnymi emocjami, reagowanie w nowych sytuacjach i radzenie sobie z problemami, z którymi dotychczas nikt się nie spotkał, może stanowić o potrzebie zdefiniowania na nowo roli pedagoga i psychologa w każdej szkole. Ponadto trzeba wprowadzić i sprawdzić nowe sposoby komunikowania się w codziennej pracy – często  z wykorzystaniem nowych technologii i wirtualnej przestrzeni. Jak sobie z tymi wyzwaniami radzić? Jakie tematy wprowadzić w ramach profilaktyki czy jakie procedury uruchamiać w różnorodnych sytuacjach? Jak w tej trudnej rzeczywistości dbać o swój rozwój, swój dobrostan, będąc jednocześnie wsparciem dla innych? Jak prowadzić rozmowę na Skype czy Messengerze w ważnej pedagogicznie sprawie? Jak dokumentować swoją pracę? To wiele tematów i problemów, o których rozwiązaniu będziemy rozmawiać na szkoleniu adresowanym do pedagogów, psychologów, ale też dyrektorów, wicedyrektorów  przedszkoli, szkół i placówek, na które serdecznie zapraszamy.

Korzyści ze szkolenia


Uczestnicy:
- poznają podstawy prawne oraz zakres obowiązków wynikających z zapisów prawa oświatowego,
- zbudują plany pracy i adekwatnie do potrzeb je modyfikują, we współpracy z radą pedagogiczną,
- będą umieli reagować na pojawiające się sytuacje wymagające wsparcia, zgodnie z obowiązującym prawem i najlepszymi praktykami zawodowymi.

Program szkolenia


  1. Podstawy prawne funkcjonowania pedagoga i psychologa w przedszkolach, szkołach, placówkach. Wzór osobowy, oczekiwania, kompetencje.
  2. Zatrudnianie specjalistów: kwalifikacje, wymiar czasu pracy, zakres obowiązków, ocenianie pracy.
  3. Zadania pedagoga i psychologa w placówce w świetle zapisów prawa oświatowego – analiza zapisów zmienionego rozporządzenia MEN oraz aktualnych wytycznych związanych z sytuacją w kraju.
  4. Diagnoza jako podstawa planowania pracy, z uwzględnieniem okresu edukacji zdalnej.
  5. Bieżąca praca oraz wsparcie w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w codziennej pracy.
  6. Współpraca z radą pedagogiczną, rodzicami oraz instytucjami zewnętrznymi.
  7. Dokumentowanie różnych obszarów pracy specjalisty w placówce.
  8. Dyskusja, pytania, refleksje.

Wykładowca


Krystyna Budzianowska - ekspert i edukator  Instytutu Kształcenia EKO-TUR specjalizujący się w zakresie nadzorze pedagogicznym oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej, doktor nauk humanistycznych, historyk, literaturoznawca, absolwentka podyplomowych studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Zarządzania Oświatą, edukator instytutu, rzeczoznawca MEN, wieloletni nauczyciel, wicedyrektor szkoły.

Dodatkowe informacje

W koszty szkolenia wliczone są: certyfikat Instytutu Kształcenia Eko-Tur,  gotowe wzory dokumentów oraz materiały omawiane podczas szkolenia dostępne online na www.edurada.pl.

Po szkoleniu otrzymacie Państwo elektroniczny certyfikat ukończenia szkolenia oraz elektroniczną fakturę,  wyślemy je Państwu na adres mailowy podany w zgłoszeniu.


Szkolenie odbędzie się w godz .10.00-12.45PROSIMY O PODAWANIE W ZGŁOSZENIACH PRYWATNYCH ADRESÓW MAILOWYCH W CELU REJESTRACJI DO ZAJĘĆ

Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkolenie

Przed rozpoczęciem webinaru wyślemy Ci maila z przypomnieniem o zajęciach

"Jak to działa?
Korzystanie z naszej e-platformy nie wymaga z Państwa strony żadnych skomplikowanych działań ani instalacji dodatkowego oprogramowania. Przed szkoleniem otrzymają Państwo wiadomość mailową z zaproszeniem do uczestnictwa w szkoleniu 
z informacjami odnośnie daty i godziny rozpoczęcia. 
Aby dołączyć do spotkania należy stosować się do instrukcji zawartej w mailu. 
Cała procedura ogranicza się do kliknięcia w przycisk dołącz oraz wypełnieniu pól tekstowych: Imię oraz adres mailowy.
Następnie zostaną Państwo przekierowani do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, sekcja z prezentacją 
oraz sekcja czatu za pomocą którego mogą się Państwo komunikować z prowadzącym. 
Mają Państwo możliwość zadawania pytań. "

Koszt szkolenia

320.00 zł (koszt 1 osoby)

Poznajmy się

Dane kontaktowe