Akredytacja
22-01-2021 ONLINE 12:00 - 14:15
1
Zapoznanie ze zjawiskiem "rajdów na lekcje" i cyberprzemocy.
2
Przedstawienie podstawowych zasady bezpieczeństwa obowiązujących w warunkach nauczania zdalnego.
3
Wyposażenie uczestników w wiedzę na temat narzędzi i form przeciwdziałania cyberprzemocy.
Od października 2020 r. ponownie polskie szkoły funkcjonują w rzeczywistości zdalnego nauczania – nauczania on-line. Sytuacja z jaka musiały zmierzyć się nasze szkoły oraz kadra pedagogiczna było wielkim wyzwaniem. W bardzo krótkim czasie zmuszeni zostaliśmy do przemodelowania sposoby prowadzenia zajęć z uczniami i przeniesienia naszych lekcji do świta wirtualnego. Pedagodzy często w związku z tym znaleźli się w nie do końca znanym i przyjaznym dla siebie środowisku „sieci internetu”. Przeniesienie całej działalności dydaktyczno-wychowawczej do sieci spowodowało, że uczniowie i nauczyciele zostali narażeni na niebezpieczeństw cyberprzemocy oraz coraz modniejszych tzw. „rajdów” na lekcje on-line. Zjawisko „rajdów na lekcje on-line” jest szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Szkolenie odpowie na pytanie jakich zasad muszą przestrzegać nauczyciele aby nie stać się ofiarą "rajdów na lekcje" czy też cyberprzemocy.
absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie, nauczyciel przedmiotów zawodowych, pełnił funkcję kierownika praktycznej nauki zawodu, wieloletni dyrektor szkoły, absolwent 7 kierunków studiów podyplomowych między innymi z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, zarzadzania oraz marketingu. Specjalista praktyk w zakresie prawa pracy oraz pragmatyki związanej z prawem oświatowym. Współautor działań związanych ze zmianami w szkolnictwie zawodowym, autor wielu praktycznych publikacji z zakresu organizacji pracy szkoły oraz prawa oświatowego, współpracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej w którym pełnił funkcję eksperta zewnętrznego oraz edukatora. Wraz z KOWEZiU brał udział w tworzeniu poradników jak wdrożyć skutecznie zmiany w szkołach zawodowych – opracował między innymi poradnik do korelacji międzprzedmiotowej. Jako edukator prowadził wiele szkoleń dla dyrektorów szkół, kadry zarządzającej, organów prowadzących oraz nauczycieli. Jest również autorem poradnika dobrych praktyk w zakresie wdrażania praktycznego i skutecznego zmian w oświacie.
Po szkoleniu otrzymacie Państwo elektroniczny certyfikat ukończenia szkolenia oraz elektroniczną fakturę, wyślemy je Państwu na adres mailowy podany w zgłoszeniu.
PROSIMY O PODAWANIE W ZGŁOSZENIACH PRYWATNYCH ADRESÓW MAILOWYCH W CELU REJESTRACJI DO ZAJĘĆ.
Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
Przed rozpoczęciem webinaru wyślemy Ci maila z przypomnieniem o zajęciach
"Jak to działa?
Korzystanie z naszej e-platformy nie wymaga z Państwa strony żadnych skomplikowanych działań ani instalacji dodatkowego oprogramowania. Przed szkoleniem otrzymają Państwo wiadomość mailową z zaproszeniem do uczestnictwa w szkoleniu
z informacjami odnośnie daty i godziny rozpoczęcia.
Aby dołączyć do spotkania należy stosować się do instrukcji zawartej w mailu.
Cała procedura ogranicza się do kliknięcia w przycisk dołącz oraz wypełnieniu pól tekstowych: Imię oraz adres mailowy.
Następnie zostaną Państwo przekierowani do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, sekcja z prezentacją
oraz sekcja czatu za pomocą którego mogą się Państwo komunikować z prowadzącym.
Mają Państwo możliwość zadawania pytań. "
Certyfikat Instytutu Kształcenia Eko-Tur w formie elektronicznej
Materiały w formie elektronicznej
Gotowe wzory dokumentów
Możliwość zapłaty 14 dni po szkoleniu
Społeczna inicjatywa
Grupy Eko-Tur
Portal dla
zaangażowanych
w edukację
- dla pasjonatów
nauki i rozwoju
Niepubliczna poradnia
psychologiczno
- pedagogiczna
Już wkrótce
Już wkrótce